קידום אתרים אורגני: איך זה מתבצע בפועל?

מי היום לא מחפש בגוגל? כמעט כל שאלה שאין עליה תשובה, מיד נשלף המכשיר הנייד ומחפשים שאלה או ביטוי בגוגל. בארה"ב אפילו ישנו פועל שנוצר כתוצאה מהחיפוש בגוגל (to google it), דבר הממחיש כמה מנוע החיפוש הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו.

אבל איך גוגל באמת עובד? ואיך באמת אפשר להיות מקום ראשון בגוגל? על כל השאלות האלה ננסה לענות במאמר הבא. כי בסופו של דבר, המטרה של גוגל היא להציג לגולש את התוצאות המדויקות ביותר לאותה שאילתא או ביטוי שהוקש, ועל כן הוא תמיד ינסה לחפש את רשימת האתרים שיציגו את הביטוי הנ"ל בצורה מדויקת. 

אז מה צריך לעשות בשביל להיות ראשון במנוע החיפוש גוגל? כאן נגעתם בקצה הקרחון של העולם של קידום אתרים אורגני. עבודתו של מקדם אתרים אורגני היא לשפר את איכות האתר, הן ברמת התוכן וחווית המשתמש, והן את הקישוריות של האתר עם אתרים נוספים, כל זאת על מנת שגוגל יעריך את האתר יותר ויציג אותו גבוה יותר בתוצאות החיפוש. אם אתם ללא מקדם אתרים אורגני, היינו ממליצים לכם לבצע כמה דברים באתר האינטרנט שלכם על מנת שהתוצאות שלו ישתפרו.

כתבו מאמרי עומק בתחומכם

גוגל אוהב מאוד תוכן, ותוכן טוב. כשאנחנו מתכוונים מאמרי עומק, לאו דווקא הכוונה היא לעניין הכמות. כמובן שהכמות חשובה, ועדיף לכתוב לא פחות מ500 מילים למאמר (ברוב התחומים), אך גם מאמר ארוך מאוד של אלפי מילים לא יהיה שווה הרבה בעיני גוגל אם התוכן בו יהיה ירוד. לכן כתבו תוכן טוב והיו מקצוענים בתחומכם. את הכתיבה בצעו בעזרת הקדמות למאמר, חלוקה לפסקאות וכתיבה קולחת. מפו את המאמר בכותרות על בסיס H1,H2,H3 ושמרו על סדר בכתיבה.

כתבו מאמרי אורח באתרים טובים בתחום שלכם – זהו המתכון המנצח לקידום אתרים טוב

עבודתו של מקדם אתרים אורגני היא למצוא אתרים מאותו תחום של האתר המקודם, ולקשר אותם אליו. זה למעשה דומה להמלצה מאתר מתחרה. על כן, כאשר אתם רוצים לקדם את האתר שלכם בעצמם היינו ממליצים לכם לחפש אתרים שמתעסקים בתחום שלכם ולבקש מהם לכתוב באופן חופשי באתר שלהם מאמר אורח. גם כאן המאמר צריך להיות מאמר איכותי בדרך כלל (אחרת כנראה שבעל האתר לא ממש ירצה אותו) ומתוך המאמר יש להוציא קישור אל האתר שלכם. אם אותו אתר חזק בתחומו, הקישור שיצא מהמאמר ישפר משמעותית את הקידום האורגני של האתר שלכם.

הירשמו לגוגל לעסק שלי

הרבה מאוד עסקים שוכחים מהעובדה שגוגל הציעו שירות ייחודי לעסקים קטנים. לא רק שניתן להביא פניות ומכירות ישירות מגוגל לעסק שלי, אלא גם ההרשמה אליו תורמת לקידום האתר שלכם באופן ישיר. היינו ממליצים לכם להירשם לשירות, להקים לעצמכם חשבון מפורט וכמובן לשייך את החשבון לאתר הבית שלכם.

לסיכום

קידום אורגני הוא תחום ותיק מאוד אך עדיין משפיע ויכול לייצר המון תנועה טבעית לאתר. אנו ממליצים לכם להעמיק את הידע שלכם בתחום זה, במיוחד אם אתרים בעלי אתרים, וכמובן שאם יש לכם שאלה תוכלו לפנות אלינו ונשמח לעזור.

 

מוכנים לזה?

אם לא שמתם לב, הגעתם עד תחתית העמוד. המסקנה שלנו היא שכנראה שהתענייתם בנו. אז קדימה, בואו נדבר ונקבע פגישה כדי לקחת אתכם להצלחה הבאה